Gdzie przechowywać ubrania na czas przeprowadzki?

Przeprowadzka – słowo, które w wielu z nas wywołuje zazwyczaj tyle samo radości i ekscytacji, co stresu. Choć to niewątpliwie moment, na który Ty i Twoja rodzina czekaliście bardzo długo, przygotowania do opuszczenia swojego dotychczasowego lokum w wielu przypadkach przebiegają w nerwowej atmosferze i ciągłej walce z czasem. Co więcej, jednym ze szczególnie częstych pytań jest to, co tak naprawdę powinniśmy zrobić ze swoimi rzeczami na czas przeprowadzki i w jaki sposób przetransportować je jak najbezpieczniej? Sprawdź, jak w tej sytuacji możesz wykorzystać usługę self storage.

Wyprowadzka z mieszkania – od czego zacząć?

Większość problemów związanych z przeprowadzką zazwyczaj wynika z tego, że zabieramy się za nią zbyt późno. Niestety prokrastynacja to w tym przypadku Twój największy wróg. Im wcześniej przystąpisz do planowania całego procesu, a następnie realizowania go, tym lepiej dla Ciebie. Dzięki temu bez niepotrzebnych nerwów będziesz mógł chociażby dokładnie przejrzeć swoje rzeczy i zdecydować, które z nich zabierasz ze sobą, a które nie będą Ci potrzebne.

Tym, czego potrzebujesz w przypadku przeprowadzki, jest odpowiedni plan. Przede wszystkim warto zacząć już od wspomnianego przeglądu i zdecydować, co zabierasz ze sobą. Dzięki temu będziesz w stanie ocenić, ile materiałów do pakowania potrzebujesz i czy konieczne będzie skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej. Kiedy zbliża się termin przeprowadzki, upewnij się, czy nie zalegasz z żadnymi płatnościami oraz czy wszelkie formalności dotyczące Twojego nowego mieszkania zostały dopełnione. Nie zapomnij poinformować dostawców prądu i internetu o zmianie adresu.

Wyprowadzka – co zrobić z rzeczami?

W naszym życiu mają miejsce przeróżne sytuacje. Choć wszystko przebiega zgodnie z planem, może mimo wszystko dojść do momentu, że nie będzie można przeprowadzić się do nowego lokum w ustalonym wcześniej terminie, na przykład ze względu na to, że prace wykończeniowe uległy opóźnieniu. W takiej sytuacji większość osób z pewnością zaczyna gorączkowo zastanawiać się, gdzie umieścić swoje rzeczy do momentu, aż zamieszkanie w nowym lokum będzie możliwe. Z pomocą przychodzi usługa self storage.

Self Storage – pomoc w przeprowadzce

Usługa self storage to nic innego, jak wynajęcie samoobsługowego boxu na własny użytek. Jedną z firm, która realizuje takie usługi w naszym kraju, jest Less Mess Storage – lider w branży. Lokalizacje firmy znajdują się w największych miastach w Polsce (Warszawie, Krakowie – https://www.lessmess.storage/self-storage-krakow/, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście), dzięki czemu bez przeszkód możesz skorzystać z ich usług.

Na czym polega ten rodzaj usługi? Na początku wybierasz interesujący Cię rozmiar pomieszczenia (możesz wybierać spośród bardzo obszernych powierzchni, jak i niewielkich boxów), a następnie podpisujesz umowę najmu (możesz tego dokonać również zdalnie) na 7 dni, na miesiąc lub na czas nieokreślony z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Usługa self storage to wygodne i przede wszystkim bardzo bezpieczne rozwiązanie. W boxie możesz umieścić swoje cenne przedmioty, sprzęt RTV czy AGD, będąc spokojnym o ich bezpieczeństwo.