Ogród w stylu boho – zobacz, jak go urządzić!

Urządzenie ogrodu może być nie lada wyzwaniem, szczególnie dla osób, które po raz pierwszy mają z tym do czynienia, gdyż – być może – wcześniej całe swoje życie spędziły w bloku. Ogród jest miejscem relaksu, odpoczynku, w którym podczas ciepłych dni wszyscy mieszkańcy mogą spędzać swój czas i odpoczywać. Jest to miejsce idealne na czytanie ulubionej książki na hamaku, zabawę z pupilami czy też zrobienie grilla w gronie najbliższych osób. Ogród bardzo często jest wizytówką całego domu, gdyż to on jest widoczny z zewnątrz. Jeśli nie masz koncepcji na to, jak go urządzić, dobrym pomysłem może być pójście w stronę jednego ze stylów wnętrzarskich, które są na topie. Jednym z najpopularniejszych, który absolutnie nie traci na popularności jest styl boho, idealnie pasujący do ogrodów. Sprawdź, jak wkomponować go w ogród!

Natura przede wszystkim

Styl boho jest ściśle kojarzony z naturą, zresztą słusznie. Warto zacząć tutaj przede wszystkim od tego, że charakteryzuje się on naturalnymi materiałami. Na takie właśnie warto postawić w ogrodzie. Drewno i wiklina sprawdzą się idealnie w ogrodach w stylu boho. Warto jednak pamiętać, decydując się na naturalne materiały, że należy je odpowiednio zabezpieczyć, aby te mogły posłużyć przez jak najdłuższy czas. Jak wiadomo na dworze prędzej mogą ulec zniszczeniu niż w pomieszczeniu, więc powinny być jak najbardziej odporne. Pamiętaj jednak, że styl boho to w głównej mierze Twoje osobiste preferencje, musisz postawić na to, co najbardziej Ci odpowiada, posłuchaj się więc swojej własnej intuicji i urządź swój wymarzony ogród.

Jakie meble wybrać?

Jeśli chodzi o meble w stylu boho, najlepszym wyborem będą te plecione. Fotele będą wyglądać fantastycznie, ale jeszcze lepiej sprawdzą się tzw. kokony. Te wiszące cudeńka sprawią, że Twój ogród nabierze nowego charakteru, a dodatkowo są niezwykle wygodne. Czytanie na nich ulubionej książki przy porannej kawie może się okazać być Twoim ulubionym zajęciem w nowo urządzonym mieszkaniu deweloperskim. Jeśli jednak wiszący fotel Cię nie przekonuje, możesz spróbować z hamakiem albo drewnianą huśtawką, która nie dość, że jest świetną zabawą, to dodatkowo stanowi świetną ozdobę. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby materiały z których wykonane są Twoje meble były jak najtrwalsze, najbardziej odporne na wszelkiego rodzaju zniszczenia.

Jakie rośliny wybrać?

Jak już zostało to wspomniane, najważniejszym elementem w ogrodzie urządzonym w stylu boho jest oczywiście roślinność. Dlatego tak ważnym jest, aby postawić na jak najbardziej naturalnie wyglądające rośliny. Odpuść sobie klony palmowe, zdecyduj się na coś zupełnie innego. Najlepsze mogą się okazać trawy, będą wyglądać bardzo swobodnie, a właśnie taki efekt chcemy uzyskać. Swoboda zresztą jest najważniejszym aspektem ogrodów w stylu boho, tym samym jeśli chodzi o drzewa, idealnie sprawdzą się wierzby. Mogą to być wierzby mandżurskie albo i wierzby płaczące. Obie te opcje będą fantastyczne. Pięknie kwitnące i pachnące rośliny to świetne rozwiązanie do takiego ogrodu. Możesz także pomyśleć o roślinach użytkowych, ziołach. Pamiętaj, aby znajdowało się w nim dużo roślinności, na pewno uzyskasz wtedy upragniony efekt.

Dodaj komentarz