Ogród na wiosnę – o jakich narzędziach musisz pamiętać?

mezczyzna przycina zywoplot nozycami ogrodniczymi

Przydomowy ogród wymaga szczególnej pielęgnacji o każdej porze roku – zwłaszcza wiosną. Tylko wówczas możemy cieszyć się piękną zielenią, barwnymi kwiatami, a w późniejszych miesiącach także beztroską atmosferą podczas rodzinnego, wspólnego grillowania. Nim rozpoczniemy wiosenne porządki w ogrodzie, warto zadbać o odpowiednie narzędzia, które ułatwią nam pracę. Jaki sprzęt jest najbardziej przydatny w porządkowaniu ogrodu?

Przydomowe porządki – od czego zacząć?

W pierwszej kolejności powinniśmy zdjąć osłony chroniące nasze rośliny przed mrozami przez ostatnie miesiące. Następnym krokiem powinno być uprzątnięcie rabat i wyczyszczenie tarasu. Pomocna może okazać się tutaj myjka wysokociśnieniowa, którą możemy później wykorzystać także przy opłukiwaniu podjazdu. Urządzenie to jest wielofunkcyjne i niezwykle przydatne zwłaszcza przy myciu samochodu lub garażu. Jeśli nasz taras pokryty jest płytkami, dobrym rozwiązaniem jest także wybór mopa parowego.

Następnie warto pochylić się nad stanem naszego trawnika. Po długiej zimie tradycyjne grabienie zwykle nie wystarcza, dlatego nieocenione może okazać się wykorzystanie wertykulatora. Jest to urządzenie, które wykorzystuje się do sezonowej pielęgnacji trawnika. Usuwa uciążliwy mech, a ponadto tworzy szczeliny, przez które do korzeni dostaje się woda i tlen. W nieco bardziej zaawansowanych pracach ogrodowych, przydatne mogą okazać się także klasyczne narzędzia – łopaty, grabie, motyki, szpadle. Wiosna to doskonały moment na sadzenie wielu pięknych kwiatów – słoneczników, nasturcji, a także begonii, lilii czy irysów.

Przygotuj się na rozrost roślin

Nic tak nie odbiera ogrodowi urody, jak niekontrolowany rozrost traw.  Dlatego też kompletując narzędzia do ogrodu, nie możemy zapomnieć o elektrycznych nożycach do żywopłotu, kosiarce spalinowej lub podkaszarce. Jeśli nie mierzymy się aktualnie z suszą, trawnik na przełomie maja i czerwca rośnie niebywale szybko, dlatego dobrze podkaszać go przynajmniej raz w tygodniu. Pamiętajmy jednak, aby jednorazowo nie ścinać więcej niż ⅓ wysokości źdźbła. Do cięcia krzewów owocowych i ozdobnych możemy wykorzystać również nożyce i sekatory.

Zarówno nasz trawnik, jak i inne przydomowe rośliny potrzebują regularnego nawadniania. Nigdy jednak nie powinniśmy podlewać ogrodu w pełnym słońcu. Najlepszym rozwiązaniem jest zraszanie roślin wczesnym porankiem. W tym celu warto zaopatrzyć się w długi i wytrzymały wąż ogrodowy, odpowiednie końcówki oraz zraszacze.

Gdzie szukać narzędzi ogrodowych?

Narzędzia ogrodowe znajdziemy w większości marketów remontowo-budowlanych. Często się jednak zdarza, że asortyment oferowany przez sklepy tego typu jest dość mało zróżnicowany. Do wyboru mamy tani sprzęt nie najlepszej jakości lub bardzo drogie produkty, które przekraczają naszą możliwości finansowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamówienie najpotrzebniejszych narzędzi ogrodowych w internecie. Sklepy takie jak mateomarket.pl oferują asortyment z każdej półki cenowej, a dzięki współpracy z największymi europejskimi hurtowniami, mamy do wyboru towar najwyższej jakości. Wybierając sklep online, możemy na spokojnie porównać parametry wybranych marek i wybrać tą, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Zakup profesjonalnego sprzętu do porządkowania ogrodów jeszcze nigdy nie był tak prosty i tani. Niezależnie od tego, na jakim etapie wiosennych porządków jesteśmy – mateomarket.pl oferuje świetne rozwiązania w każdym zakresie.

Dodaj komentarz