Meble do ogródka kawiarnianego – jakie powinny być?

meble ogrodowe

Przytulne wnętrze kawiarniane lub ogródek gastronomiczny to idealne miejsce do przyjemnych spotkań towarzyskich. Na jakość relaksu w dużej mierze wpływa odpowiednio dobrane wyposażenie, które zapewnia wygodę i buduje klimat miejsca.

Jakie produkty powinny zatem trafić do kawiarnianego ogródka? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Nowoczesny ogródek gastronomiczny – wygoda gości i pracowników

Jakie powinny być meble do ogródka gastronomicznego? Podstawą jest wygoda gości. Wyposażenie tego typu ma zapewniać komfort nawet podczas wielogodzinnych spotkań. Najlepiej zatem stawiać na meble do siedzenia z profilowanymi oparciami i podłokietnikami.

Z drugiej strony konstrukcje do ogródka muszą być praktyczne dla pracowników lokalu. Mają zatem dawać szansę zaaranżowania przestrzeni zgodnie z potrzebami. W miejscach, gdzie rozplanowanie mebli jest stałe i nie zmieniane zbyt często, wykorzystuje się zatem masywniejsze meble. Jeżeli zakłada się regularną zmianę układu przestrzennego, lepiej wybrać lekkie krzesła i stoliki, które da się przestawiać z miejsca na miejsce. Szeroki wybór takich produktów można choćby znaleźć na stronie: https://bazkar.pl/meble-do-restauracji-kawiarni-barow-pubow-i-hoteli-64.

Nie zapominajmy o tym, że na funkcjonalność mebli dla gastronomii składa się także wytrzymałość produktów. Warto zatem wykorzystywać rozwiązania odporne na niszczycielskie czynniki atmosferyczne, jak choćby deszcz, zmiany temperatury czy promieniowanie UV. Idealnie sprawdzają się modele z aluminium, technorattanu i polipropylenu, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i da się je bez trudu utrzymać w optymalnej czystości. Dzięki temu meble znacznie dłużej utrzymają optymalny wygląd i funkcjonalność.

Jak wybrać meble do ogródka HoReCa – styl i design

Meble do kawiarni nie mogą być tylko funkcjonalne. Równie ważny jest design wyposażenia. Musi on współgrać z pomysłem na lokal i całościową aranżacją.

Dlatego w miejscach urządzonych w duchu nowoczesnym zazwyczaj stawia się na konstrukcje geometryczne i skrajnie uproszczone. Natomiast w kawiarniach retro lepiej sprawdzają się plecionkowe rozwiązania vintage. Warto również postawić na modele w odpowiednim kolorze – wówczas stają się nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale też kluczową dekoracją przestrzeni.

Efektowne dodatki – zwieńczenie ogródka

Gdy aranżuje się ogródek gastronomiczny, warto od razu pomyśleć nie tylko o meblach, ale też o odpowiednich dodatkach, które dodadzą klimatu i stylu standardowym produktom. To też sposób na wprowadzenie indywidualnych akcentów do danego miejsca.

Najpopularniejszym dodatkiem, chętnie wykorzystywanym z rozmaitymi meblami do siedzenia, są oczywiście wielobarwne poduszki ozdobne i poduchy na siedziska. Z jednej strony podnoszą komfort siedzenia, z drugiej wnoszą nieco koloru i modnych wzorów do lokalu.

Można zdecydować się na jednobarwne poszewki do ogródków nowoczesnych, modele w geometryczne, czarno-białe wzory do miejsc boho i skandynawskich lub poduchy we wzory roślinne do kawiarni vintage. Wiele pomysłów i inspiracji można znaleźć na: ladnemieszkanie.com.pl.

Modne przestrzenie do wypoczynku – stylowe ogródki gastronomiczne

Wypoczynek w ogródku kawiarnianym to prawdziwa przyjemność, z której chętnie korzystamy, zwłaszcza w słoneczne dni. Meble w takich miejscach stanowią niezmiennie najważniejszy element aranżacji – wygodny, praktyczny i naprawdę stylowy.

Dodaj komentarz