Jakie szklarnie ogrodowe warto wybrać?

Marzysz o świeżych owocach i warzywach prosto z ogródka? To naprawdę jest możliwe, wystarczy, że zainwestujesz w nasiona czy w sadzonki, a następnie zakupisz oraz zamontujesz szklarnię. Sprawdź, zatem czym cechują się wysokiej jakości szklarnie ogrodowe i rozpocznij swoją przygodę z sadownictwem i ogrodnictwem bez konieczności posiadania działki ogrodowej.

Jaka powinna być wysokiej jakości szklarnia ogrodowa?

Szklarnia ogrodowa powinna być przede wszystkim dostosowana do Twoich potrzeb. Co mamy tutaj na myśli? Po pierwsze chodzi o jej wielkość. Dziś w sklepach możesz zamówić łatwe w montażu szklarnie w naprawdę różnych rozmiarach. Dlatego jeszcze przed zakupem dokonaj dokładnych pomiarów, żaby mieć pewność, ile miejsca w ogródku możesz na nią zagospodarować. Na początek być może wystarczająca będzie szklarnia o rozmiarze od 3 m2 do 8 m2.

Następnie bardzo ważna jest już jakość wykonania szklarni. W końcu ten aspekt wpłynie z jednej strony na same plony, jak i na jej wytrzymałość. Do wyboru jest wiele opcji, ale na szczególną uwagę zasługują modele wykonane z poliwęglanu oraz z aluminium. Dlaczego akurat takie połączenie ma być synonimem niezawodności na lata? Wieloletnie doświadczenie pokazało, że w praktyce jest to znacznie solidniejsze i wytrzymalsze rozwiązanie niż szklana szklarnia. Poza tym szklarnie ogrodowe z poliwęglanu doceniane są również za to, że:

  • są lżejsze oraz elastyczniejsze, ale przy tym niezwykle stabilne,
  • odporne na negatywne warunki atmosferyczne, w tym duże wiatry,
  • znacznie bardziej odporne na działania mechaniczne,
  • zatrzymują ponad 40% razy więcej ciepła niż modele szklane,
  • stanowią dodatkową ochronę dla roślin przed szkodliwymi promieniami UV.

Poza tym nie potrzebujesz też żadnej specjalistycznej wiedzy czy doświadczenia, gdyż bez problemu zamontujesz wybraną szklarnię tego typu w swoim ogródku.

Dlaczego warto zamontować w ogrodzie szklarnię ogrodową?

Możliwość montażu szklarni sprawia, że możesz zasadzić, co tylko zechcesz i to w swoim ogródku. Patrząc na obecne ceny warzyw i owoców w sklepach, to nie da się ukryć, że szklarnie ogrodowe to również możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. W dodatku dokładnie wiesz, jak wygląda cały proces wzrostu, jakie preparaty zostały użyte podczas pielęgnacji i czym były psikane. Poza tym już sam smak owoców i warzyw z własnej szklarni jest zupełnie inny, niż w przypadku produktów kupowanych w marketach. Zresztą dla wielu osób sadownictwo i ogrodnictwo to już hobby, które pozwala oderwać myśli od problemów w pracy czy w domu.

Dodaj komentarz