Jaki hydrofor do podlewania ogrodu wybrać?

Hydrofory cieszą się coraz większą popularnością. Możemy je zauważyć w przydomowych ogródkach, warsztatach czy na działkach rekreacyjnych. Jeśli ty też planujesz jego zakup, przeczytaj artykuł, gdzie radzimy jaki hydrofor do podlewania ogrodu wybrać, aby jak najlepiej spełniał swoją funkcję.

Jak działa hydrofor do wody?

Mechanizm działania hydroforu jest bardzo prosty. Pompa do hydroforu wtłacza do zbiornika wodę, która z kolei powoduje wzrost ciśnienia, które znajduje się wewnątrz. Gdy osiągnie ono maksymalną pojemność, daje sygnał do zaprzestania pobierania większej ilości wody. Gdy odkręcamy np. kurek w kuchni, to ciśnienie w urządzeniu spada, a pompy hydroforowe ponownie zaczynają wtłaczać wodę. 

Gdzie przyda się hydrofor?

Hydrofor do studni to rozwiązanie, które przyda się przede wszystkim w gospodarstwie domowym, które nie jest podłączane do sieci wodociągowej. Dzięki temu w każdym kranie w budynku zyskasz dostęp do wody o stałym ciśnieniu. Powszechnie wykorzystywanym modelem jest również hydrofor do podlewania ogrodu, którym możemy w łatwy i sprawny sposób nawodnić całą jego powierzchnię.

Jaki hydrofor do podlewania ogrodu wybrać?

Przy wyborze hydroforu do podlewania ogrodu należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów:

  • Zbiornik hydroforowy a jego pojemność. Jeżeli pojemnik jest zbyt mały, urządzenie będzie włączało się zbyt często. Skutkiem jest nadmierna eksploatacja, która wpływa na szybsze zużycie urządzenia, a nawet awarię. Zbiornik do hydroforu i jego wielkość powinna odpowiadać zapotrzebowaniu na to, ile wody zużywasz.
  • Odpowiedni typ hydroforu do podlewania ogrodu. Obecnie na rynku istnieją nowoczesne rozwiązania nawadniania, dlatego odradzamy zwracania uwagi na starsze modele, które generują duży hałas i często nie są intuicyjne w obsłudze. Znacznie lepszym wyborem będą hydrofory elektroniczne, które wyróżnia inteligentne i bezobsługowe sterowanie – pozwalające na znacznie wydajniejszą pracę.

Hydrofory elektryczne – najbardziej zaawansowane urządzenia do zaopatrywania w wodę

Hydrofory elektroniczne na początku używano głównie w przemyśle, jednak obecnie są dostępne w kompaktowej formie do użytku domowego. Dobrze dobrane urządzenie, zestawione z odpowiednim zbiornikiem idealnie sprawdzi się w ogrodzie jako oszczędny, efektywny system nawadniania. Hydrofory elektryczne połączone z pompą pobierają wodę najczęściej ze studni, jednak możliwe jest również wykorzystanie jej z jeziora lub rzeki. Urządzenie automatycznie steruje swoimi funkcjami, dlatego pobór wody odbywa się zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne. 

Jeśli chcesz używać hydroforu elektrycznego do podlewania ogrodu, wystarczy, że odpowiednio go zaprogramujesz. Urządzenie automatycznie włączy zraszacze o określonej porze oraz czasie. Co więcej, hydrofory elektryczne wyróżnia nie tylko funkcjonalność i wysoka sprawność. Nowoczesne modele mają niewielkie wymiary i prezentują się bardzo estetycznie. Co więcej, wyróżnia je cicha praca oraz odporność na czynniki wewnętrzne.

Fot. freepik.com

Materiał partnera

Dodaj komentarz