Gdzie można ułożyć trawę z rolki?

Nie wszyscy mają ogrodnicze zacięcie i chcą spędzać czas na koszeniu trawnika. Zieleń wymaga bowiem nieustannej pielęgnacji przez cały sezon, by prezentować się estetycznie. Niekoszona trawa szybko staje się siedliskiem kleszczy i uciążliwych owadów. Problemów tego typu można uniknąć, jeśli postawi się na trawę z rolki, która nie wymaga koszenia.

Trawa z rolki – co to takiego?

Trawa z rolki to wykładzina, która imituje prawdziwy trawnik. Jej syntetyczne włókna są pocięte na cienkie paseczki. Połączenie krótszych i dłuższych pasków oraz umieszczenie ich w specjalnym podłożu sprawia, że zielona wykładzina do złudzenia przypomina prawdziwą trawę. Dzięki temu jej położenie daje poczucie otaczania się zielenią, co wpływa na polepszenie nastroju.

Miejsca, w których położona jest trawa z rolki, nie wymagają skomplikowanej i czasochłonnej pielęgnacji. Wykładzin imitujących trawę nie trzeba nawozić, przycinać i uzupełniać ubytków, które powstały na skutek drapania psa lub stosowania środków ochrony roślin. Trawnik z rolki przez cały rok jest zielony, równy i idealnie gęsty bez stosowania zabiegów pielęgnacyjnych.

Gdzie układa się trawę z rolki?

Trawa w rolce może być stosowana w wielu miejscach. Można ją układać zarówno na prywatnych posesjach i w mieszkaniach, jak i na boiskach, w galeriach handlowych oraz innych budynkach. W domu dobrze sprawdzają się trawniki z rolki na balkonach. Dzięki nim przestrzeń wypoczynkowa na świeżym powietrzu zmienia się w naprawdę przyjazny kącik do spędzania czasu po pracy. Sianie prawdziwej trawy na balkonie jest niemożliwe, dlatego trawa z rolki jest jedynym sposobem na spełnienie marzenia o posiadaniu skrawka własnego ogrodu.

Trawnik układany z rolki jest odpowiedni również do miejsc, w których utrzymanie prawdziwej trawy w dobrej kondycji jest utrudnione. Dotyczy to między innymi okolic basenów ogrodowych, boisk do piłki nożnej oraz trawników w plenerowych barach w miejskich parkach.

Trawnik z rolki można rozłożyć również w ogrodzie przed domem, na działce lub na posesji wokół hotelu bądź restauracji. Dzięki temu dookoła budynku jest zielono bez konieczności przeprowadzania żmudnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla właścicieli dużych psów. Czworonogi często drapią trawę, przez co pojawiają się w niej ubytki. W trawie z rolki nie udaje im się zrobić charakterystycznych dziur, dlatego zielone podłoże przez cały czas prezentuje się estetycznie. Co więcej, trawnik z rolki jest zielony nawet zimą, dzięki czemu ogród nigdy nie staje się bury i mało zachęcający do spędzania czasu na powietrzu.