Drzewka ozdobne do ogrodu – jakie wybrać

Każdy ogród jest wyjątkowy, a rosnące w nim rośliny, mają wielki wpływ na klimat, jaki w nim panuje. Wspaniałym wyborem są ozdobne drzewa, które stworzą magiczną atmosferę i zapewnią odrobinę prywatności. Jak wybrać je właściwie i dopasować gatunek do własnego ogrodu?

To, jakie drzewa ozdobne do ogrodu pojawią się w danym miejscu, zależy przede wszystkim od ich docelowej wielkości. Jeśli przestrzeń jest mała i miejsca do zagospodarowania wciąż brakuje, lepiej postawić na gatunek, który nie osiągnie wielkich rozmiarów. Coraz większą popularność zyskują sadzonki magnolii, które zależnie od gatunku osiągają różne wielkości i można dopasować je do ogrodu o różnej powierzchni. Sadzonka magnolii sprawdzi się zarówno w wielkich ogrodach, jak i na kawałku wolnej przestrzeni przy tarasie.

Wybór gatunków jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne drzewo ozdobne potrafi zupełnie zdominować ogród, dlatego warto dokładnie zapoznać się z jego docelowym rozmiarem. Obfitujące w kwiaty krzewy i drzewka ogrody, wzbudzać zachwyt i sprawią, że ogród będzie wspaniałym miejscem do spędzania czasu. Drzewka ozdobne nie tylko upiększają ogród, ale też kuszą zapachem! Warto posadzić je w okolicy kwiatów, dzięki czemu będą zwabiać owady i pomogą im się pięknie rozwijać.

Jakie gatunki można posadzić w swoim ogrodzie?

To jaki konkretnie gatunek zostanie posadzony, zależy od stylu, w jakim jest ogród. Jeśli jest on typowo leśny, to warto postawić na klasyczne drzewka, które może nie kwitną tak obficie, jak inne, ale zachwycają zielenią. Nie zawsze bujne, kolorowe kwiaty, będą pasować do klasycznych wrzosów i wiejskiego wystroju, dlatego najważniejsze jest właściwe dobranie roślin do panujących warunków.

To jakie rośliny ozdobne pojawią się w ogrodzie, zależy też od stopnia nasłonecznienia oraz rodzaju gleby. Nie każdy ogród spełni warunki, jakich potrzebują konkretne okazy drzew, dlatego warto dokładnie poznać wymagania rośliny przed zakupem.

Jakie gatunki robią największe wrażenie w ogrodach?

Imponujące kwiaty na drzewach przykuwają wzrok i nie da się koło nich przejść obojętne. Które gatunki warto wybrać, żeby cieszyć się widokiem wspaniałych kwiatów? Z pewnością dobrym wyborem będzie Glicynia chińska, która dorasta nawet do 15 metrów. Ma ona przepiękne, niebieskie kwiaty, które zwisają, tworząc cudowne pędy. Jej zapach również budzi zachwyt, dlatego warto posadzić ją przed domem i cieszyć się jej widokiem.

Coraz większą popularność zyskuje Tamaryszek drobnokwiatowy, który obficie kwitnie i wygląda po prostu obłędnie! Maleńkie, różowe kwiatki tworzą rzadko spotykany widok i wzbudzą zachwyt każdego przechodnia. Mimo że wygląda na delikatną roślinę, to potrafi znosić uciążliwe warunki i świetnie sobie radzi.

Nie ma osoby, która przeszłaby obojętnie obok Brugmansia. Roślina ta ma wiele odmian i występuje w różnych kolorach, a każdy z nich robi piorunujące wrażenie. Wyjątkowo egzotyczna będzie wspaniałą ozdobą do każdego ogrodu, ale też tarasu czy jako dekoracja bezpośrednio przed wejściem.

Dla osób, które lubią tradycyjne, klasyczne klimaty, dobrym wyborem będzie bez. Lilak jest rośliną, którą znają wszyscy. Jego zapach jest piękny, a bukiety stanowią świetną dekorację w jadalni lub salonie. Występuje on w kilku odmianach i każda z nich będzie pięknie prezentować się w ogrodzie. Może posadzić różne odmiany niedaleko siebie i cieszyć się różnymi kolorami ulubionych kwiatów.

Nie ma chyba równie modnej rośliny w ostatnich latach co magnolia. Jej kwiaty zachwycają i podbijają serca wszystkich osób, jakie trafią na jej piękne, różowe kwiaty. Zdecydowanie warto mieć ją w swoim ogrodzie!