Czym przycinać gałęzie? – pielęgnacja drzew za pomocą narzędzi akumulatorowych Karcher

Drzewa są zwykle szczególnie istotnym elementem każdego sadu i ogrodu. Nie tylko rodzą owoce, dają cień, ale także w dużej mierze decydują o charakterze danego terenu, a nawet o wartości całej nieruchomości. Dlatego bardzo ważna jest ich pielęgnacja, której częścią jest przycinanie gałęzi. Jak robić to skutecznie i niewielkim wysiłkiem?

Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych drzew jest regularne przycinanie gałęzi. Jest to konieczne, gdyż dzięki temu rośliny te nie będą się nadmiernie zagęszczać, a ich kwitnienie będzie znacznie większe, co w przypadku drzew owocowych oznacza lepsze plony. Zapewni im to także większą odporność na choroby przez wiele lat. Korzyści jest zatem wiele.

Istotne przycinanie korony drzewa

Niewiele jest drzew i krzewów, które pozostają w dobrej kondycji bez konieczności ingerowania w koronę. Gałęzie większości z nich należy przycinać każdego roku. Pozwala to na zachowanie równowagi pomiędzy nowymi pędami i tymi z poprzednich lat. Umożliwia to także usunięcie uschniętych konarów lub tych, które zaatakowały pasożyty. Poza tym, gdy usunie się takie pędy, do korony drzewa ma szansę przedostać się więcej promieni słonecznych, a co za tym idzie w przypadku drzew owocowych, oznacza to lepszą jakość owoców – zwykle są większe i mają lepszy smak.

Oczywiście ważne jest także nadanie pożądanego kształtu drzewom lub krzewom. Dzięki temu mogą się pięknie rozgałęziać i zachwycać swoją urodą.

Jak i kiedy przycinać gałęzie?

Warto pamiętać, że intensywne cięcie znacznie przyspiesza rozwój drzewa lub krzewu. Z kolei delikatne przycinanie jest korzystne wówczas, gdy zależy nam na niewielkim przyroście rośliny.

Większość gatunków przycina się zimą lub wczesną wiosną. Jedną z zalet jest to, że na gałęziach nie ma liści, zatem łatwiej ocenić, które gałęzie trzeba usunąć. Warto jednak pamiętać, że cięcie przeprowadzać we właściwy sposób dla danego gatunku, a co za tym idzie, warto też użyć do tego odpowiednich narzędzi.

Najlepsze narzędzia bez kabla

Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie do tego celu narzędzi akumulatorowych. Ich ogromną zaletą jest brak kabla, co pozwala na znacznie swobodniejszą pracę. Należy do nich m.in. piła łańcuchowa na akumulator. Gdy mamy do czynienia z grubszymi gałęziami na większej wysokości, idealnie sprawdzi się teleskopowa piła Karcher.

Natomiast do niewielkich gałęzi można wykorzystać akumulatorowe nożyce do gałęzi, które pozwalają je przyciąć pędy sprawnie i bez wysiłku. Ich zaletą jest także duża precyzja pracy, która przekłada się na dokładne przycinanie konarów tak, aby drzewka i krzewy zachwycały swoim idealnym kształtem i obficie owocowały.

Warto postawić na nowoczesny sprzęt

Nowoczesne narzędzia ogrodowe można znaleźć w sklepie ASC-PRO. Oferuje on sprzęt pozwalający m.in. na wyjątkowo komfortowe i dokładne przycięcie gałęzi, które – w przeciwieństwie do tradycyjnych narzędzi – nie posiadają z reguły przeszkadzających długich kabli, które wymagają stałego dostępu do gniazdka.

Natomiast oferowane przez ASC-PRO zestawy narzędzi ogrodowych na akumulator to nowoczesne przyrządy, które gwarantują pracę w dowolnym miejscu bez konieczności podpinania ich do stałego źródła prądu. W dodatku takie bezprzewodowe rozwiązania są przyjazne zarówno dla ekologii, jak i ergonomii pracy. Można z nich korzystać w dowolnym miejscu, bez kabli, które ograniczają zasięg oraz ruchy podczas pracy w ogrodzie.

Dodaj komentarz