Komin wentylacyjny – gdzie kupić części do jego budowy?

nasady

Budowa domu to nie tylko kwestia ustalenia odpowiedniego metrażu, rozkładu pomieszczeń i wystroju. Trzeba zadbać również o inne kwestie techniczne, takie jak wybór wydajnego systemu wentylacyjnego. Ma to wpływ na bezpieczeństwo wszystkich domowników. Sprawdź jakie części wybrać i gdzie można je kupić.

Komin wentylacyjny ścienny – działanie

Systemy wentylacyjne działają zazwyczaj w oparciu o prawa grawitacji. Ciepłe, zanieczyszczone powietrze unosi się ku górze, wypierane przez chłodniejsze o większej gęstości. Taki system działa wydajnie, jeśli występuje odpowiednia różnica temperatur. Trzeba pamiętać także o prawidłowej konstrukcji. Komin wentylacyjny musi zostać zbudowany z dobrej jakości elementów, żeby działał wystarczająco wydajnie. Kolejna zaleta wentylacji grawitacyjnej to niski koszt. Trzeba zapłacić jedynie za części i montaż. Inwestor nie musi doliczać pieniędzy za prąd, ponieważ wentylacja nie jest wspomagana przez żadne urządzenia. 

Komin wentylacyjny PCV czy stalowy

Warto zainwestować w rury wentylacyjne ze stali ocynkowanej. Taki materiał gwarantuje dużą wytrzymałość, ale również odporność na rdzę. Ścianki powinny mieć odpowiednią grubość, ok. 0,5 mm. Pamiętaj, że jakiekolwiek naprawy w systemie kominowym bywają kłopotliwe, więc warto zainwestować w najlepszej jakości części, posiadające niezbędne atesty i długi okres gwarancji.  Wszystkie elementy niezbędne do budowy wentylacji można zamówić przez Internet np. na stronie tego polskiego producenta: https://nasady-kominowe.pl/. W ofercie są wyłącznie elementy produkowane z wytrzymałych materiałów, które gwarantują niezawodność całej instalacji. Warto zwrócić uwagę na duży wybór rozmiarów części. Co więcej, w razie potrzeby można również zlecić wyprodukowanie elementów na zamówienie. 

Komin wentylacyjny dachowy

Jeśli dotychczasowa instalacja nie działa wydajnie, warto zastanowić się nad montażem nasady kominowej. Taki element eliminuje problemy z powstawaniem ciągu wstecznego. Nasady należy montować zwłaszcza w pasie nadmorskim i w pasie górskim, a także jeśli wokół domu znajdują się wysokie drzewa lub inne wysokie budynki. Do wyboru jest kilka rodzajów nasad. Pierwszy rodzaj to nasady stałe. Nie zmieniają swojego położenia względem wiatru, ale dobrze chronią wlot komina przed wiatrem opadającym i przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z kolei nasady obrotowe posiadają łopatki, które obracają się pod wpływem powiewów i dodatkowo wspomagają wymianę powietrza. Następny rodzaj nasady to strażak kominowy, nazywany też kogutem ze względu na charakterystyczny kształt. Obraza się zgodnie z kierunkiem wiatru, dzięki czemu w kominie wytwarza się większe podciśnienie, co zwiększa wydajność systemu wentylacyjnego. 

Komin wentylacyjny izolowany

Kominy izolowane nadają się przede wszystkim do użytku zewnętrznego. Zawierają warstwę izolacyjną z wełny mineralnej między dwoma płaszczami blachy ocynkowanej. Dzięki izolacji w instalacji nie występują duże wahania temperatur, które mogłyby zaburzać działanie wentylacji i wywoływać proces skraplania się pary wodnej, która spływałaby z powrotem do kratki wentylacyjnej. Co ważne, kominy izolowane nie wymagają umieszczania w obudowach, więc montaż nie jest skomplikowany. Ponadto blacha ocynkowana zapewnia dużą wytrzymałość konstrukcji na szkodliwe warunki atmosferyczne. 

Komin wentylacyjny – gdzie zamówić

Jeszcze jedną zaletą kominów systemowych jest fakt, że wszystkie części do ich budowy zamawia się przez Internet. Nie trzeba szukać ich w stacjonarnych sklepach budowlanych i tracić czasu na ich zakup. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu, na spokojnie zapoznać się ze specyfikacją i wybrać najlepsze dla siebie produkty. Można skorzystać również z porady sprzedawcy, dzwoniąc na infolinię. Dzięki temu na pewno uda Ci się wybrać części najlepiej dostosowane do Twojego budynku.  

Części do budowy kominów systemowych dostępne są w sklepach online w niskiej cenie. Wybierz elementy wykonane z dobrej jakości blachy ocynkowanej, z długim okresem gwarancji. Pamiętaj, że inwestycja w wydajną instalację wentylacyjną to inwestycja we własne zdrowie. 

Dodaj komentarz