Jak uszczelnić drzwi balkonowe – odpowiadamy

Kawałek własnego tarasu i możliwość wypoczynku na wolnym powietrzu to niebywały komfort. Niezależnie od tego, czy masz duże patio z przydomowym ogródkiem, czy niewielki balkon w usytuowany w centrum miejskiego blokowiska jednym z istotnych elementów na, które warto zwrócić szczególną uwagę są drzwi balkonowe. O ile na dworze jest ciepło i bezwietrznie problem może być niezauważalny, co jednak kiedy przychodzi zima, a ty odczuwasz wewnątrz domu krążący chłód przedostający się do pomieszczenia przez nieszczelne drzwi wejściowe?

  • Jak uszczelnić drzwi balkonowe – samodzielna regulacja drzwi balkonowych
  • Uszczelnienie w przypadku okien i drzwi wejściowych na taras – komfort przebywania w pomieszczeniu

Jak uszczelnić drzwi balkonowe – samodzielna regulacja drzwi balkonowych

Słaba szczelność drzwi balkonowych to problem, który dotyka wielu mieszkańców zarówno budynków wolnostojących, jak i wspólnot mieszkaniowych, zlokalizowanych w blokach. Wpływ na to może mieć wiele czynników i o ile drzwi obejmuje gwarancja producenta lub dewelopera, masz możliwość zgłoszenia usterki, która powinna zostać wyeliminowana w jak najkrótszym czasie. Problem może pojawić się w przypadku, kiedy twoje mieszkanie już dawno jest po okresie obejmującym gwarancję lub najzwyczajniej w świecie nie masz ochoty czekać na fachowca, marznąc w tym czasie w swoich czterech kątach.

Większość drzwi balkonowych jesteś w stanie wyregulować samodzielnie stosując się do instrukcji i posiadając na wyposażeniu odpowiednie narzędzia. Zarówno drzwi jednoskrzydłowe, jak i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe wyregulować powinno się zaczynając od dołu, czyli dolnego zawiasu. Odpowiednio dokręcając śrubę skrzydło drzwi podniesie się oraz zmieni pozycje drzwi w zależności od potrzeb w lewo lub prawo. Kolejnym krokiem jest powtórzenie czynności z górnym zawiasem. Taka czynność może być wykonywana dwa razy do roku w zależności od tego, czy nadchodzi lato, czy zima.

Uszczelnienie w przypadku okien i drzwi wejściowych na taras – komfort przebywania w pomieszczeniu

Czy możesz dodatkowo doszczelnić okna i drzwi balkonowe w domu za pomocą dostępnych na rynku materiałów? Oczywiście, że tak, istnieje wiele produktów z tworzywa sztucznego, które doskonale izolują ciepło. Takie rozwiązanie jednak może wyglądać nieestetycznie i narażać cię na dużo więcej pracy.

Najlepszą metodą jest regulacja docisku, która pozwala samodzielnie ustawić ilość przepuszczanego powietrza do wnętrza budynku, jednocześnie dopasowując regulacje drzwi do ich całorocznej pracy i drgań, na które są narażone podczas ciągłej pracy ścian budynku.

Dodaj komentarz