Dobry domofon bezprzewodowy dla domu jednorodzinnego

Systemy dwukierunkowej komunikacji abonenckiej na stałe wpisały się w krajobraz osiedli i domów jednorodzinnych. Dobry domofon bezprzewodowy dla domu jednorodzinnego to urządzenie, które warto wybrać, uwzględniając aspekty, o których wspominamy w niniejszym artykule.

Komunikacja głosowa, a w niektórych przypadkach również transmisja video, bez pośrednictwa centrali czy dodatkowych urządzeń, umożliwia efektywne kontrolowanie dostępu do posesji czy pomieszczeń na terenie domu. Domofony bezprzewodowe to kolejny etap rozwoju opisywanych rozwiązań. Ich dużą zaletą jest fakt, iż nie wymagają dodatkowego okablowania do transmisji audio czy video, co znacznie ułatwia i przyspiesza ich montaż w docelowej lokalizacji.

Domofon bezprzewodowy – do czego służy i jak działa?

Na początek odpowiemy na pytanie, do czego służy i jak działa domofon bezprzewodowy. Istota funkcjonowania urządzeń nie różni się zbytnio od znanych nam systemów domofonowych. W najprostszym wydaniu zestaw składa się z urządzenia abonenckiego (ze słuchawką oraz przyciskiem do sterowania elektrozaczepem) montowanego w mieszkaniu oraz stacji bramowej instalowanej na zewnątrz budynku. Służy ona do komunikacji z osobami przebywającymi na zewnątrz obiektu.

Ważną różnicą pomiędzy klasycznymi zestawami domofonowymi a opisywanymi przez nas jest fakt, iż dobry domofon bezprzewodowy nie wymaga prowadzenia dodatkowego okablowania pomiędzy urządzeniem abonenckim a stacją bramową. Użytkownik musi jedynie zadbać o doprowadzenie do obu elementów systemu wymaganego zasilania 12 lub 230 V. W ten sposób znacznie przyspieszamy proces montażu urządzeń.

Zalety i zastosowania domofonów bezprzewodowych

Decydując się na zakup zestawu domofonowego, warto spojrzeć na zalety i zastosowania domofonów bezprzewodowych. Jakie korzyści płyną z wyboru tego rodzaju urządzeń oferowanych między innymi przez sklep internetowy sklep-ecsystem.pl?

  • Główna zaleta opisywanego sprzętu to oczywiście możliwość łatwej identyfikacji głosowej lub obrazowej osób przebywających na zewnątrz budynku.
  • W przypadku niektórych modeli istnieje możliwość jednoczesnego sterowania dwoma elektrozaczepami, np. furtki oraz bramy wjazdowej.
  • Dużą korzyścią z wyboru dobrego domofonu bezprzewodowego jest fakt braku potrzeby prowadzenia dodatkowego okablowania do transmisji danych.

Zestawy domofonowe niewymagające przewodów do komunikacji pomiędzy stacją bramową a urządzeniem abonenckim są wykorzystywane nie tylko na terenie domów jednorodzinnych. Znajdują zastosowanie w obiektach o charakterze użytkowym czy zakładach przemysłowych.

Domofony bezprzewodowe – najważniejsze parametry

Przedstawimy teraz najważniejsze parametry, jakimi charakteryzują się współczesne domofony bezprzewodowe. Na jakie cechy użytkowe tych urządzeń warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Montaż – zazwyczaj mamy do czynienia ze sprzętem przeznaczonym do montażu natynkowego na zewnątrz budynków.
  • Zasilanie – stacje bramowe oraz unifony wymagają doprowadzenia okablowania zasilającego o napięciu 12 lub 230 V.
  • Obudowa – powinna być wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Zazwyczaj do jej budowy stosuje się nowoczesne tworzywa sztuczne.
  • Wyjście przekaźnikowe – umożliwia realizację sterowania elektrozaczepem drzwi, furtki albo szlabanu wjazdowego.
  • Gwarancja – warto zwrócić uwagę na warunki gwarancji, jakie oferuje producent albo dystrybutor wybranego sprzętu.

Rozważając zakup zestawu domofonowego, warto zwrócić uwagę na urządzenia wyposażone dodatkowo w kamerę video.

Kup dobry domofon bezprzewodowy ze sklepu EC System!

Możliwość, jakie niosą za sobą nowoczesne systemy komunikacji wewnątrz-budynkowej sprawiają, że domofony bezprzewodowe stały się niezbędnym wyposażeniem każdego domu jednorodzinnego. Umożliwiają realizację komunikacji pomiędzy osobami chcącymi uzyskać dostęp do budynku lub posesji. Pozwalają także na otwieranie drzwi, bramy wjazdowej, szlabanu czy furtki bez potrzeby opuszczania wnętrza obiektu.

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy systemów domofonowych, to kup dobry domofon bezprzewodowy ze sklepu EC System! Doświadczeni doradcy handlowi pomogą Ci w doborze sprzętu dopasowanego do Twoich aktualnych wymagań.

Dodaj komentarz