Sprzedaż fotowoltaiki Kujawsko-Pomorskie

Instalacje fotowoltaiczne na stałe wpisały się w polski krajobraz. Przemierzając kraj, możemy zobaczyć panele słoneczne na dachach domów jednorodzinnych, a także w dużych gospodarstwach rolnych. Własna produkcja prądu pozwala nie tylko odciążyć domowy budżet, ale także realnie wspiera ochronę środowiska. W województwie Kujawsko – Pomorskim, z powodzeniem znajdziemy fachowe doradztwo i realizację w dziedzinie fotowoltaiki.

Fotowoltaika od podstaw

Decydując się na panele słoneczne w swoim domu, powinniśmy wiedzieć, jak działa instalacja fotowoltaiczna, oraz odpowiednio ją zaprojektować, by przynosiła realne korzyści. Najlepiej zaufać firmie, która pozwoli nam swobodnie przejść cały proces do własnej energii ze słońca. Doświadczony doradca na podstawie niezbędnych danych, będzie mógł sporządzić dokładny projekt naszej instalacji, a także podać dokładny koszt inwestycji. Jeżeli jeszcze przed rozmową ze specjalistą, chcielibyśmy sprawdzić jaka moc paneli byłaby dla nas odpowiednia, a tym samym, jakie środki powinniśmy na nią przeznaczyć. Możemy skorzystać z kalkulatorów fotowoltaicznych, które są dostępne w internecie. By nasza instalacja była idealnie dobrana do naszych potrzeb, konieczne jest obliczenie zapotrzebowania energetycznego. Najlepiej, gdy przygotujemy faktury z od naszego dostawcy prądu, za cały poprzedni rok. Ważne by rachunki były od stycznia do grudnia. Do dobrej kalkulacji i stworzenia projektu, potrzebne są także informacje dotyczące powierzchni dachu, a także kąta i kierunku jego nachylenia.

Własna produkcja prądu

Jak to możliwe, że nawet w pochmurny dzień, panele słoneczne produkują prąd? Do niedawna wśród społeczeństwa krążył mit, jakoby panele PV działały, tylko latem. Specjaliści udowodnili, jednak, że promienie słoneczne są wychwytywane przez dzień, bez względu na pogodę. Rzecz jasna, długość dnia oraz intensywność słońca wpływa na ilość wyprodukowanego prądu. Jednak dzięki odpowiedniemu projektowi instalacji, oraz sposobie gromadzenia energii możemy cały rok swobodnie korzystać z urządzeń elektrycznych. Sercem paneli słonecznych, są ogniwa wykonane z krzemu. One łączą się w moduły, a te tworzą panel. To właśnie w ogniwach krzemowych promienie słoneczne są przekształcane w prąd. Następnie falownik przemienia prąd stały w prąd zmienny, który płynie w naszych gniazdkach. Latem niewątpliwie możemy cieszyć się z nadmiaru, wytworzonej energii. Taką nadwyżkę, możemy gromadzić w specjalnym akumulatorze, lub po podpisaniu odpowiedniej umowy, oddawać do elektrowni. Takie rozwiązanie daje nam tzw. balans energetyczny. Gdy nasze panele w okresie zimowym nie wyprodukują wystarczającej ilości prądu, korzystamy z energii od naszego dostawcy. Nie ponosimy jednak kosztów jak przed montażem instalacji. Bowiem latem, oddajemy do elektrowni nadwyżkę prądu ze słońca. Tym sposobem operator odlicza zużytą energię zimą, od nadmiaru z okresu letniego. My nie martwimy się przerwami w dostawie prądu, a rachunki z elektrowni są znacznie niższe.

Koszt inwestycji

To ile będzie kosztowała nasza instalacja fotowoltaiczna, zależy przede wszystkim od jej wielkości. Szacuje się, że w przypadku 4-osobowej rodziny jest to mniej więcej od 10 000 do 15 000 zł. Co ważne możemy złożyć wniosek o dofinansowanie z programu „Mój prąd”. Wysokość dopłaty może sięgać nawet do 5 000 zł. Wiele banków oferuje także specjalne kredyty na montaż instalacji fotowoltaicznej. Koszt całej inwestycji zwraca się mniej więcej po 7/8 latach. Jednak korzyści z posiadania paneli słonecznych, odczuwamy od razu.