Wynajem rusztowania – cena

rusztowanie

Wynajem rusztowań – ile to kosztuje?

Rusztowanie to nieodzowny element prac na wysokościach, która zaczyna się średnio od 2 m, a kończy na kilkunastu metrach wysokości. Jest podstawą budownictwa. Na rynku dostępne są różne rodzaje rusztowań o różnych funkcjach, co pozwala na realizację wszelkiego rodzaju zleceń. Przy budowie obiektów budowlanych, montażu instalacji czy elementów wykończeniowych, jak również przy remontach i renowacjach. 

Czy rusztowania przydają się w budownictwie?

Nie. Są one wykorzystywane również przy budowie estrad i scen w plenerze. Wznosi się je tymczasowo jako konstrukcje wolnostojące. Świetnie służą również osobom prywatnym w różnego rodzaju pracach przydomowych. Dlatego wynajem rusztowań stał się bardzo popularny.  Dzięki nim można oczyścić rynny z liści, przyciąć żywopłot, naprawić uszkodzoną podbitkę, czy zamontować antenę na dachu, czy elewacji budynku. O wiele wygodniej i bezpieczniej jest to zrobić z rusztowania niż z drabiny, ponieważ są one bardzo stabilne. 

Ile zatem będzie nas kosztować wynajem rusztowania

Wynajem rusztowania cena. W różnych rejonach naszego kraju cena może być inna. Na ceny wynajęcia tych konstrukcji wpływa lokalizacja oraz to jakie firmy zajmujące się wynajmem rusztowań działają na danym terenie. Czy są mniej lub bardziej rozpowszechnione, czy mają dobrze rozwiniętą sieć dystrybutorów. Oprócz wynajmu samego rusztowania trzeba pamiętać, że do kwoty tej doliczana jest kaucja zwrotna, która waha się w granicach 500 – 1000 zł oraz cena montażu, demontażu i dostarczenia go do klienta.

Czym powinniśmy się kierować wynajmując rusztowania

Wypożyczenie rusztowania cena. Wynajmując rusztowanie, trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na specyfikację i dane techniczne. Od tego będzie uzależniona cena najmu. Jakie rusztowanie jest nam potrzebne do pracy. Należy odpowiednio wybrać jego wysokość oraz szerokość i powierzchnię roboczą. Bardzo popularne są rusztowania warszawskie, ponieważ łatwo się je montuje i można je wykorzystać w wielu pracach. Do wykonania podbitki dachowej, do zrobienia elewacji, jak i prac wewnątrz budynku, bo zajmuje mało przestrzeni. Ważny będzie w tym wypadku jego rodzaj. Elewacyjne czy jezdne. 

Cena rusztowania warszawskiego jest liczona jako stawka za pojedynczy element. I tak za wynajem pojedynczej ramy możemy zapłacić już 1 zł za dobę. To jest tylko rama, do tego trzeba jeszcze doliczyć kwotę za wypożyczenie poręczy, drabinek, podestów i kół. Wysokość robocza 5 m to koszt około 30-40 zł za dobę.

Jak się ceny plasują w przypadku wynajmu rusztowań elewacyjnych

Rusztowanie elewacyjne wynajem. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie działają w tej branży, a chcą zrealizować jakieś prace w swoim domu czy ogrodzie. Rusztowania są dość duże, więc zajmują sporo miejsca. Pojawia się problem z ich przechowywaniem. 

Zatem ile będzie nas kosztował wynajem rusztowania cena za m 2. Wszystko zależy od wielkości i rozmiaru za 1 m 2 oraz czasu, na jaki chcemy je wypożyczyć. Cena za m 2 liczona jest tylko w przypadku rusztowania elewacyjnego. Średnio za wypożyczenie zapłacimy 0,10-0,20 zł/m 2. Do tej kwoty trzeba doliczyć koszt montażu 4-5 zł/m 2 a po skończonej pracy koszt demontażu, która wynosi 2-3 zł/m2.

Czy możemy negocjować kwotę ?

Wynajem rusztowań elewacyjnych cennik. Każda firma posiada swój cennik, który często dopasowują do potrzeb klienta, więc jeżeli interesuje nas konkretna firma zajmująca się wynajem tego typu rusztowań, powinniśmy poprosić o indywidualną wycenę. Nie da się podać konkretnej Kwoty, ponieważ wpływają na to różne kryteria. Duże znaczenie ma tu również czas, na jaki chcemy wynająć rusztowanie, dlatego ważne jest, aby dobrze zaplanować sobie pracę, aby nie ponosić dodatkowych kosztów, bo okaże się, że zabrakło nam czasu na jej wykonanie. Im dłuższy jest okres czasu, na jaki wynajmiemy rusztowanie, tym lepszą cenę wynegocjujemy.

Jakie są korzyści z wynajmu rusztowania?

Dzięki możliwości wynajęcia rusztowania zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie pracują na stałe w branży budowlanej. Pozbywamy się również problemu z kosztami składowania i prac konserwatorskich. Firma, od której zdecydujemy się wynająć rusztowanie, dostarcza nam je na miejsce, montuje je, a po zakończonej przez nas pracy demontuje i zabiera. Zamiast męczyć się na drabinie, próbując wyczyścić rynny czy zamontować antenę warto, jest zadbać o swoją wygodę oraz bezpieczeństwo i skorzystać z wynajęcia rusztowania.

Dodaj komentarz