Montaż umywalki – cena

montaż umywalki cena

Umywalka jest niezbędnym elementem każdego domu. W mieszkaniu są przynajmniej dwie umywalki: w kuchni oraz łazience. Wysoka jakość tego elementu jest ważna. Można nabyć umywalkę zwykłą lub z szafką. Ta druga ma dodatkowe miejsce służące do przechowania np. papieru toaletowego, ręczników, mydła, płynów do prania czy mycia naczyń. Zapewnia dodatkowe miejsce służące do chowania najbardziej potrzebnych rzeczy w każdym mieszkaniu. Ile kosztuje montaż umywalki? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

W skrócie: Montaż umywalki wynosi około 200 zł

Ile kosztuje podłączenie umywalki?

Montaż umywalki cena jest konkretnie znana przed zamówieniem takiej usługi. Wystarczy spytać, a specjalista poda cenę realizacji usługi. Firmy publikują cenniki na stronach internetowych, jeśli tylko takie strony posiadają lub wieszają je na ścianie w takim zakładzie. Koszt kształtuje się między 99,48 a 141,05 złotych brutto. Najwięcej taka usługa kosztuje w Warszawie, najtaniej płaci się za nią we wschodniej części Polski. Nie jest to usługa skomplikowana, ale samodzielne jej wykonanie może grozić komplikacjami, dlatego zleca się takie zadanie specjalistom.

Ile kosztuje podłączenie umywalki w łazience?

Montaż umywalki w łazience wymaga zapłacenia około 200 złotych. Jeśli łazienka jest w stanie surowym to trzeba przygotować podejście wodno-kanalizacyjne za 50-200 złotych. Ceny nie są bardzo wysokie, ale do tego trzeba doliczyć koszt zakupu umywalki wynoszący od 200 do 600 złotych. Montaż geberitu cena wynosi około 150 złotych. Zleca się go telefonicznie, fachowiec przychodzi i realizuje prace szybko, od razu. Na każdą pracę przysługuje odpowiednia gwarancja – jeśli praca zostanie wykonana nieprawidłowo to fachowiec ma obowiązek poprawienia takiego działania.

Ile kosztuje podłączenie umywalki w kuchni?

Podłączenie umywalki w kuchni kosztuje około 100-120 złotych, czyli naprawdę niewiele, bardzo umiarkowanie. Ceny wahają się w zależności od wykonawcy oraz miejsca w Polsce – najtaniej jest w Polsce wschodniej, a najdrożej jest w dużych miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie czy Gdańsku. Nie są one bardzo wysokie, a firmy wystawiają faktury za realizację takiego zlecenia. Fachowiec przychodzi z własnymi narzędziami, z których korzysta do zrealizowania montażu umywalki w wyznaczonym pomieszczeniu w mieszkaniu lub domu.

Ile za montaż umywalki z szafką?

Montaż umywalki z szafką cena kosztuje około 120-195 złotych. Montaż umywalki nablatowej, podblatowej lub naściennej wymaga zapłacenia 100-180 złotych. Montaż baterii umywalkowej kosztuje od 120 do 170 złotych. Kwoty są umiarkowane, a usługa wykonana jest w ciągu ok. godziny do dwóch godzin. Montaż umywalki z szafką wiszącą  kosztuje około 150-300 złotych, ale do tego należy doliczyć silikonowanie armatury w cenie około 40-50 złotych za metr kwadratowy, konieczne, ale podnoszące koszt montażu. Górne stawki cen stosowane są w dużych miastach. Dolne stawki obowiązują we wschodniej części Polski lub w mniejszych polskich miastach.

Ceny umywalek – porównanie

Umywalka jest koniecznym wyposażeniem każdej łazienki. Należy zadbać o jej montaż i zastosować ją w kuchniach oraz łazienkach, ponieważ tam jest niezbędna. Bez niej nie byłaby zachowana odpowiednia higiena codziennego funkcjonowania. Montaż nie kosztuje dużo, ale zakup umywalki z szafką wiszącą może kosztować nawet 1500-1800 złotych, co jest sporą kwotą. Wszystko zależy od marki umywalki oraz miejsca jej zakupu. Najtańsze umywalki można kupić w dużych marketach budowlanych lub w internetowych sklepach z takimi produktami. Drogie urządzenia są w sklepach stacjonarnych z markowymi produktami. Warto porównać ceny umywalek przed dokonaniem zakupu takiego urządzenia. Kupując umywalkę czy wannę lub prysznic należy pamiętać o wymiarach łazienki i do nich dostosować wielkości takich elementów. Wyjątkowa jakość jest gwarantowana, a staranny wybór jest konieczny, ponieważ umywalka służy przez wiele lat. Wymienia się ją po 10-20 latach, dlatego też nie powinna być niskiej jakości. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć urządzenie dobrej jakości do wieloletniego wykorzystania.

Dodaj komentarz