Montaż kabiny prysznicowej – cena

Cena montażu kabiny prysznicowej

Prysznic w łazience jest najczęściej spotykanym w Polsce rozwiązaniem, zarówno w domach, jak i w hotelach. Kiedy w trakcie remontu łazienki decydujemy się na prysznic, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat kosztów i przebiegu jego montażu.

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej?

Ceny montażu kabiny prysznicowej są bardzo zróżnicowane i zależą od rodzaju i ilości niezbędnych prac, które należy wykonać. Zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 150 do 700 zł. Przy uzgadnianiu kosztów z wykonawcą warto zawsze upewnić się co dokładnie będzie wykonane w ramach ceny i jaki jest koszt poszczególnych działań. Należy również pamiętać, że cena podawana przez firmy zajmujące się tzw. białym montażem zazwyczaj podawane są w kwocie netto, do której musimy doliczyć odpowiedni podatek, w zależności czy montaż wykonywany będzie dla osoby fizycznej, czy dla firmy. Ceny te zwykle też nie obejmują materiałów, co należy mieć na uwadze.

Co wchodzi w zakres pracy związanej z montażem kabiny prysznicowej?

Montaż kabiny prysznicowej to szerokie określenie, które może ukrywać w sobie wiele czynności. W zależności od potrzeb klienta, może być to sam montaż kabiny, demontaż starego prysznica, montaż baterii prysznicowej, montaż deszczownicy, brodzika, montaż rur, oraz montaż siedziska. Warto znać orientacyjne koszty każdej z tych prac, które pomogą nam w oszacowaniu czy otrzymana oferta od wykonawcy jest uczciwa.

Koszt montażu kabiny

Zależny jest od rodzaju montowanej kabiny. Kabina prysznicowa kwadratowa, okrągła i prostokątna zwykle wymaga mniej pracy, co wiąże się z niższym kosztem montażu, około 250 zł. Za montaż kabiny prysznicowej z hydromasażem zapłacimy ok. 400 zł.

Koszt demontażu starego prysznica

Koszt demontażu starego brodzika lub kabiny waha się pomiędzy 20, a 100 zł.

Koszt montażu baterii prysznicowej

W przypadku zwykłej baterii prysznicowej, lub panelu prysznicowego zapłacimy 50-300 zł. Jeżeli chcemy zamontować podtynkową baterię prysznicową, koszty będą w przedziale 300-500 zł.

Koszt montażu deszczownicy

Montaż deszczownicy powinien wynosić 150-250 zł.

Koszt montażu brodzika

Sam montaż brodzika wynosi 60-290 zł. Trochę więcej wynosi montaż brodzika z podłączeniem, tutaj zapłacimy pomiędzy 200, a 400 zł. Jeżeli przy montażu potrzebujemy także wykonać podejście wodno-kanalizacyjne do brodzika, wówczas za tę usługę zapłacimy 100-200 zł.

Koszt montażu rur

Jest on zależny od długości rur, przeważnie wynosi kilka złotych za metr.

Koszt montażu siedziska

Montaż siedziska prysznicowego będzie kosztował około 160 zł.

Koszt materiałów potrzebnych do montażu kabiny prysznicowej

Pomijając koszty samej kabiny prysznicowej i brodzika, musimy liczyć się jeszcze z innymi. Średnia cena baterii do prysznica wynosi ok. 200 zł, najtańsze modele możemy znaleźć już za 50 zł, natomiast najdroższe nawet za ponad 600 zł. Decydując się na panel natryskowy musimy mieć na uwadze średni koszt rzędu ok. 600 zł. Możemy znaleźć tańsze wersje za ok. 470 zł, najdroższe sięgają do ponad 2 tys. zł. Jeżeli chcemy zakupić także deszczownicę – najtańsze modele znajdziemy nawet za 100 zł, natomiast droższe będą wynosiły ok. 700 zł. Podane ceny są cenami przybliżonymi, oczywiście możemy spotkać ceny dużo różniące się od podanych, w zależności od naszych potrzeb i preferencji.

Koszt typów kabin prysznicowych

Koszt kabin prysznicowych jest bardzo różnorodny. Zależy od wielkości, kształtu, materiałów z których jest wykonana. W przypadku zwykłych kabin z brodzikami, jesteśmy w stanie zmieścić się cenowo w kwocie ok. 700 zł. Jeżeli decydujemy się na wersje droższe, mogą one sięgać nawet do 2500 zł i więcej. Kiedy natomiast chcielibyśmy zdecydować się na kabinę prysznicową z hydromasażem, najtańsza będzie nas kosztowała (wraz z brodzikiem) ok. 900 zł. Średnia cena tego rozwiązania to mniej-więcej 2000 zł, oczywiście modele droższe kosztują więcej, nawet do ponad 3500 zł.

Jak długo trwa montaż kabiny prysznicowej

Na montaż kabiny prysznicowej zazwyczaj przeznacza się jeden dzień. Demontaż starego prysznica, wykonywany przez profesjonalną firmę, realizowany jest w kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Montowanie nowego sprzętu może potrwać do kilku godzin, choć w przypadku pracy zespołu doświadczonych profesjonalistów, potrwa to zaledwie od 2 do 3 godzin.

Dodaj komentarz