Ile kosztuje m2 lustra?

cena lustra m2

W aranżacji swojego mieszkania często decydujemy się na stylowe lustro na wymiar, które jest doskonałym dodatkiem do każdego pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się w m.in.
w małych łazienkach, aby optycznie je powiększyć, a miejsce dzięki temu jest bardziej przestronne. Możemy zdecydować się również na lustro w niestandardowych, nietypowych miejscach np. na drzwiach, czy na suficie. Dzięki bogatej ofercie na rynku możemy wybrać taki typ lustra jaki potrzebujemy, a co więcej nie znajdziemy go nigdzie indziej.

Czym więc lustra na wymiar różnią się od tych dostępnych w sklepach? Mianowicie przy wyborze sami możemy zdecydować m.in. o rozmiarze lustra, kształcie, dodatkowych elementach, które będą je zdobić, co pozwala zrealizować wizję dekoratora, projektanta czy właściciela mieszkania, a także umożliwia wykazanie zdolności i umiejętności szklarza.

Cena lustra za m2

Jak to wygląda z ceną takiego lustra na m2? Standardowo jest to około 150 zł za m2, natomiast przy niestandardowych wymiarach lub rodzaju materiałów ta cena może znacznie podskoczyć, nawet do 300 zł za m2. Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ na cenę składają się m.in.:

Wielkość lustra – im więcej m2 lustra tym cena będzie większa. Do oszacowania ceny za 1m2 obowiązkowo musimy podać wysokość i szerokość naszego lustra.
Za zamówione lustro w kształcie prostokąta powinniśmy zapłacić w granicach 130-160 zł/m2.

Rodzaju lustra na wymiar – dwa najpopularniejsze typy to lustra klastyczne i dekoracyjne. Te pierwsze umieszcza się przede wszystkim w łazience i w przedpokoju, a ich rolą jest odbicie naszej sylwetki. Lustra dekoracyjne mają natomiast zaakcentować charakter wnętrza. Mają misję ozdobną i często dodają elegancji dzięki swoim luksusowym wykończeniom.

Renoma producenta – za marki bardziej popularne i cenione, ale co za tym idzie za bardziej sprawdzone możemy zapłacić więcej. Prestiż firm wiąże się z kompleksową, profesjonalną obsługą, z dużym doświadczeniem i wiedzą.

Lokalizacja – cennik zależy również od miasta producenta. Dla przykładu w Żarach (woj. Lubuskie) zapłacimy około 135 zł/m2 natomiast w Krakowie (woj. Małopolskie) ta cena może wzrosnąć do 160 zł/m2.

Stopień szlifowania, frezowania lub frazowania – obróbka krawędzi, pozbawienie ostrości w celu m.in. zapewnienia bezpieczeństwa również wiąże się z ceną. Firmy stosują najnowsze techniki obróbki szkła dzięki czemu dostajemy szansę na stworzenie nadzwyczajnego, unikalnego ustawienia lustra.

Materiał z którego wykonana jest rama – do dyspozycji mamy wiele opcji materiałów na który możemy się zdecydować. Począwszy od klasycznego drewna (idealnego do stylu skandynawskiego) poprzez ramę ze skóry, metalu, szkła czy po prostu ramę aluminiową. Do wybranego tworzywa musimy dobrać kolor, a także szerokość materiału np. 1mm gdzie uzyskamy efekt subtelny i delikatny lub szerszą ramę (np 45mm), która odda pomieszczeniom zdecydowanego charakteru. Można wybrać również opcje lustra bez ramy, wtedy cena za 1m2 jest z pewnością mniejsza.

Niestandardowy kształt – oferta dostępnych fasonów jest naprawdę bogata i interesująca. Możemy zdecydować się na lustro prostokątne lub okrągłe albo zaszaleć i wybrać kształt słońca. Cena jest również zależna od otworów i wycięć niezbędnych do łączenia szkła z innymi elementami.

Elementy ozdobne i duża rola oświetlenia – lustra z poświatą, lustra LED, lustra 3D idealne przede wszystkim dla kobiet w celu wykonywania pielęgnacji twarzy czy też makijażu.

Odbiór osobisty / dostawa – odbiór osobisty lustra będzie oczywiście tańszy niż dostawa. Jednak decydując się na dowóz mamy większą gwarancje na bezpieczny transport materiału. W koszta należy wliczyć również ewentualny montaż.

Lustro na wymiar cieszy się wielką popularnością, ale są też opinie, że jest to gadżet niewątpliwie drogi. Niekoniecznie! Oczywiście decydując się na takie lustro mamy do wyboru kilka firm i sami możemy porównać cennik. Wiele producentów oferuje skorzystanie z bezpłatnego arkusza czy też kalkulatora, który pomaga nam obliczyć cenę na 1m2. W takim kalkulatorze podajemy m.in. ilość luster, szerokość, wysokość i kształt.

Im lustro jest lepiej dobrane do pomieszczenia, tym lepiej spełnia swoją rolę. Miejsce jest wtedy funkcjonalne, ale też ciekawe i nowocześnie urządzone.

Dodaj komentarz