Cennik montażu mebli

montaż mebli cena

Montaż mebli jest kwestią bardzo indywidualną. Najczęściej meble dostarczane od producentów masowych w częściach. Dzięki temu producent ogranicza koszty związane z produkcją i transportem. Montaż mebli to proste zadanie, szczególnie jeśli dotyczy konstrukcji o mało skomplikowanej konstrukcji. Należy wziąć pod uwagę, że poziom trudności w składaniu mebli wzrasta, gdy występuje duża ilość elementów, a instrukcja składania jest nieczytelna i trudna pod względem technicznym. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę prace dodatkowe. To przycinanie i wyrównywanie elementów, a także profilowanie. W tym przypadku należy mieć już chociaż podstawowe pojęcie i wiedzę na temat składania mebli, a także mieć wiedzę z zakresu czytania rysunku technicznego w postaci instrukcji. Podstawowy koszt montażu mebli to kwota od 50 zł do 80 zł za godzinę pracy. Także warto doliczyć koszt materiałów takich, jak sylikon, plastikowe klipsy czy śruby, a także koszt wnoszenia samych mebli do mieszkania lub domu.

Ile kosztuje zamontowanie mebli?

Cennik montażu mebli jest uzależniony od konkretnego poziomu trudności składania, czasu projektu, a także umiejętności osoby, która dostała zlecenie na tego typu usługę. Należy także mieć na uwadze dodatkowe koszty związane z czerpaniem energii elektrycznej, a także koszty paliwa w związku z dojazdem fachowca do klienta. Ceny usług związanych z montażem mebli są mocno zróżnicowane. Należy mieć na uwadze fakt, że w dużych miastach ceny mogą różnić się znacząco, od cennika montażu mebli w małych miastach. Najczęściej koszty składania i montażu mebli są rozliczane w przeliczeniu na metry bieżące, a także na roboczogodziny. Taka usługa będzie kosztowała w zależności od konkretnego zlecenia od 8 zł do 15 zł za wniesienie jednego mebla.

Ile kosztuje montaż szafy?

Za montaż szafy przesuwnej w wymiarze do 150 cm zapłacimy od 150 zł do 200 zł, natomiast cennik montażu większych szaf przesuwnych to około 300 zł do 400 zł w zależności od czasu wykonania usługi, a także lokalizacji, w której ma odbyć się montaż mebli. Koszt montażu półek to około 30 zł od jednej sztuki. Cena montażu szafy zależy także od konstrukcji samej szafy. Niektóre rodzaje mebli składa się szybciej, inne zaś są bardziej czasochłonne. Niektóre projekty wymagają od montażysty specjalistycznych umiejętności. Należy także doliczyć koszt materiałów wykorzystywanych do montażu. Skorzystanie z pomocy fachowca jest gwarantem na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z powstaniem strat w trakcie wykonywania prac.

Ile kosztuje skręcanie mebli kuchennych?

Skręcanie mebli kuchennych wiąże się z największymi kosztami. Kompletne montowanie i mocowanie to koszt od 250 zł do 300 zł za metr bieżący. Trzeba także mieć świadomość, że w cenę nie są wliczane koszty związane z korzystaniem z podłączeń elektrycznych, hydraulicznych czy gazowych. Montaż mebli kuchennych jest bardziej skomplikowany, niż montaż mebli pokojowych. Jest to związane z poziomem trudności. Do montażu mebli kuchennych potrzeba często więcej czasu, a także konieczne jest zastosowanie narzędzi specjalistycznych do docinania blatów i profili mebli. Poziom zaangażowania montażysty jest także na wyższym poziomie, stąd taka usługa jest droższa od pozostałych usług montażowych.

Ile zarabia monter mebli?

W Polsce za montaż mebli montażysta może liczyć na uposażenie rzędu od 3000 zł brutto do nawet 5000 zł brutto. Zadeklarowano o tym w ogólnopolskim badaniu wynagrodzeń. Wyliczono także medianę, która wynosi około 4000 zł brutto. Zarobki montażystów mebli są zależne także od doświadczenia samego montażysty, sprzętu z jakiego korzysta, aby zamontować meble, a także od tego czy usługa świadczona jest w mniejszej lub większej miejscowości. W tych drugich cena jest znacząco wyższa i montażysta może liczyć na wyższe wynagrodzenie. Zarobki także różnią się w zależności od regionu kraju, a także ilości wykonywanych prac w ciągu miesiąca. Ma to ogromny wpływ na ostateczny zarobek osoby, która zajmuje się montażem mebli.

Dodaj komentarz