Cennik dekarski – ile kosztują usługi dekarza?

uslugi dekarskie

Ile kosztują usługi dekarskie?

Usługi dekarskie do tanich nie należą. Różnią się w zależności od regionu. Demontowanie papy dachowej kosztuje ok. 26 złotych za metr kwadratowy, a demontaż blachodachówki to ok. 15 złotych za metr kwadratowy. Droższe jest zdjęcie eternitu, które kosztuje ok. 40 złotych za metr kwadratowy. Stawki nie są niskie, ale warto zapłacić specjalistom, którzy wykonają prace dobrze, solidnie, w odpowiedniej jakości. Takie podejście sprawdza się znakomicie i daje pełne zadowolenie każdej osobie. Montaż blachodachówki to koszt około 55 złotych za metr kwadratowy, co jest dość znaczącą wartością.

Ile kosztuje godzina pracy dekarza?

Godzina pracy dekarza kosztuje około 24 złotych netto w Polsce. Nie wszędzie takie stawki są, mogą wynosić mniej lub nawet 40 złotych za godzinę. Najlepsze zarobki mają dekarze pracujący w województwach mazowieckim oraz dolnośląskim. Warto pamiętać o tym i szukać dobrze płatnej pracy. Zatrudnienie jest stabilne, popyt na dekarzy jest wysoki, ale najlepsze zarobki dla fachowców w tej branży są poza Polską. W województwach lubuskim czy lubelskim płaci się około 18 złotych za godzinę. Są to biedniejsze województwa, z wyższym bezrobociem, dlatego też zarobki są niższe. Rozpiętość zarobków wynosi zatem od 18 do 30 złotych netto za godzinę. Nie są to bardzo wysokie sumy, ale dekarze pracują często po godzinach, dzięki czemu dostają płacę za nadgodziny.

Czym zajmuje się dekarz? Specjalista określa zakres prac i to, jakie narzędzie będą potrzebne do ich wykonania. Naprawia i konserwuje dachy, zakłada, konserwuje i remontuje urządzenia służące do odprowadzania wody z dachu. Obija blachą elementy drewniane, montuje rynny i rury spustowe. Wykonuje także izolacje dachów oraz stropodachów, a poza tym mierzy, obmierza i inwentaryzuje roboty dekarskie. Dekarz pracujący w Polsce zarabia ok. 3500-4000 złotych netto miesięcznie, a w Norwegii może uzyskać w przeliczeniu na złotówki około 12 000 złotych netto miesięcznie. Stawki są doskonałe, a praca dobrze wynagradzana opraz doceniana. Dekarz zazwyczaj pracuje na umowę o pracę, ale w budownictwie zdarza się zatrudnianie na umowę-zlecenia, czasami też na czarno, bez żadnej umowy. Z biegiem czasu coraz częściej podpisywane są legalne umowy, ale niektóre firmy próbują zaoszczędzić na wynajmie takiego eksperta. Według danych z 8 września 2022 roku średnio w Polsce dekarz dostaję ok. 22 złotych  netto za godzinę, a jego pomocnik może liczyć na 15 złotych netto za godzinę pracy. Nie są to bardzo wysokie wynagrodzenia, ale presja płacowa i tak prowadzi do ich wzrostu. Z nadgodzinami dekarz może zarobić 5000-6000 złotych, jednak okupione jest to bardzo ciężką pracą fizyczną.

Montaż dachu cena

Położenie dachu jest bardzo kosztowne. Za ułożenie metra kwadratowego blachodachówki płaci się 70-80 złotych brutto. Położenie metra kwadratowego dachówki ceramicznej to konieczność wydatkowania około 90-100 złotych brutto. Stawki są wysokie, ale klienci są zadowoleni z takich usług i mogą cieszyć się pięknymi dachami. Wynajęcie dekarza należy wcześniej zaplanować, ponieważ jest to bardzo kosztowna usługa. Położenie 100 metrów dachu kosztuje około 7000-10 000 złotych. Ceny usług rosną jeszcze rok temu na położenie dachu wystarczało 5000-6000 złotych. Inflacja przyczynia się do wzrostu cen i sprawia wiele problemów zamawiającym.

Ile bierze dekarz z metra?

Koszt usług dekarskich z metra waha się od 40 do 80 złotych. Wszystkie prace budowlane podrożały, więc wynagrodzenie dla dekarza nie jest bynajmniej niczym niezwykłym. Prace specjalistyczne są kosztowne, a praca dekarza zalicza się do takich specjalistycznych prac. Płatności poszybowały w górę w 2022 roku. W sierpniu 2022 roku stawki zatrzymały się, ale nie ma gwarancji, że jest to stała tendencja i dalszych wzrostów nie będzie. Dekarz jest specjalistą, a jego praca powinna być coraz lepiej wynagradzana. Praca na własny rachunek może przynieść większe profity, ale dekarz musi opłacić składki zdrowotne, emerytalne i rentowe, co też jest sporym wydatkiem.

Dodaj komentarz