Zastosowanie wiader w branży opakowaniowej

Nie od dzisiaj wiadra należą do najpopularniejszych opakowań, wykorzystywanych w rozmaitych branżach. Ostatnimi czasy jednak rynek nieco się zmienił, a mianowicie na popularności znacząco zyskał plastik. Obecnie wiadra z tworzyw sztucznych to najczęstszy wybór. W jakich branżach się je wykorzystuje i dlaczego? Czym jest CS wiaderko plastikowe, a co oznacza określenie wiaderko LB? Odpowiadamy!

LB, UL, BIS, CS – wiaderko i jego wersje

Dzisiaj w użytku znajdują się wiadra różnego rodzaju. Za kryterium podziału wiader plastikowych można przyjmować różne czynniki. Jednym z nich jest rodzaj zamknięcia w połączeniu z konstrukcją pokrywy. W ten sposób wyróżniamy wiadra dwubrzeżowe i jednobrzeżowe. Ponadto wiadra posiadają swoje oznaczenia, które opisują cały komplet cech. Podział ten opiera się przede wszystkim na maksymalnej wadze wsadu, wadze opakowania i grubości jego ścianki. W ten sposób wyróżnia się przede wszystkim:

  • BIS i CS – wiaderko o relatywnie dużym ciężarze, dochodzącym do 1,8 g/cm3,
  • LB i UL – wiaderko o mniejszej wadze, gotowe do przyjęcia lżejszych wsadów.

Powyższe właściwości poszczególnych wiaderek predysponują je do stosowania w innych branżach. Gdzie można i warto wykorzystać CS wiaderko? Gdzie sprawdzają się modele typu LB i UL? O tym w dalszej części tekstu.

Wiaderka w branży chemicznej i petrochemicznej

Jednym z najczęstszych zastosowań wiader z tworzyw sztucznych jest przechowywanie substancji chemicznych. Mowa tutaj zarówno o substancjach żrących, wykorzystywanych w laboratoriach, jak i farbach czy lakierach. Wiadro wykonane z polipropylenu doskonale znosi kontakt z tego typu substancjami, nie ulegając zniszczeniu. Zapewnia bezpieczeństwo zawartości, jak również otoczeniu w przypadku substancji potencjalnie szkodliwych.

W  branży chemicznej najlepiej sprawdzi się wiaderko CS lub BIS. Wynika to z grubszych ścian tych wiaderek. Ponadto, w branży chemicznej zwykle sprawdzają się modele o zwiększonej pojemności. W wielu przypadkach konieczne jest wykorzystanie opakowania z plombą, aby zabezpieczyć wyciek czy też przedostanie się do wnętrza powietrza lub wilgoci – czynników mogących spowodować utratę pożądanych właściwości zawartości opakowania.

Wiaderka CS znajdziesz na stronie: https://www.plast-box.com/wiadro-okragle-11-1200-cs2/

Wiaderko dla branży spożywczej

Wiaderka z plastiku powszechnie stosuje się w branży spożywczej. Sprawdzają się one już na etapie magazynowania i transportu. Ponadto wiele produktów sprzedaje się we wiaderkach lub z wiaderek. Sery, masła, czy kiszonki mogą być oferowane w wiaderkach, które pozwalają zachować ich właściwości. Również w tym przypadku zastosowanie może znaleźć wiaderko CS. Podobnie wiaderko BSI będzie odpowiednim wyborem, jednak głównie w przypadku cięższych towarów, w ich transporcie. W sprzedaży, dla lekkich ładunków, polecane są wiaderka LB i UL.

Wiaderko plastikowe, w tym CS wiaderko, a także modele LB i  UL znajdują szereg zastosowań. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie wiaderko do danego zadania. Ponadto, zalecamy, aby starannie dobierać dostawców tego typu produktów, ufając tylko tym z największym doświadczeniem i renomą.

Dodaj komentarz