Czy mały żuraw budowlany sprawdzi się na budowie domu?

mały żuraw budowlany

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. Jak sobie ułatwić pracę przy każdej budowie? Z pomocą przychodzą mini żurawie budowlane. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat ich zastosowania. Może to być spore ułatwienie dla Twoich pracowników, przez co w ciągu dnia będą w stanie wykonać znacznie więcej niż bez takiego sprzętu.

Gdzie sprawdzi się mały żuraw budowlany?

Krótko mówiąc wszędzie tam, gdzie postawienie pełnowymiarowego żurawia będzie mocno utrudnione. Pełnowymiarowy dźwig nie sprawdzi się na przykład na bardzo stromym terenie. Nie będzie też mile widziany wszędzie tam, gdzie nie ma twardego podłoża. Jeśli wokół budynku jest już zagospodarowany teren to mini żurawie budowlane, które są wyposażone w hydrauliczne podpory boczne nie będą niszczyły podłoża, na którym zostaną ustawione. W przypadku budynków z dużą ilością przeszkleń dobrym rozwiązaniem będzie mini żuraw do szyb. Jest on wyposażony w przyssawki, które pozwalają na bezpieczny transport szkła nawet na spore wysokości.

Czy mini żuraw budowlany może pomóc na budowie domu jednorodzinnego?

Praktycznie na każdej budowie przyda się mini żuraw. Zanim jednak zdecydujesz się na taki sprzęt to sprawdź jaki będzie on miał zasięg wysięgnika oraz wysokość podnoszenia. Są to niezwykle ważne parametry w przypadku tego typu maszyny. Kolejną cechą, jaką powinieneś sprawdzić jest udźwig. W przypadku ciasnych placów budowy warto sprawdzić również wymiary po rozstawieniu, żeby mieć pewność, że taki sprzęt zmieści się tam, gdzie ma pracować. Niewątpliwą zaletą, która cechuje żurawie budowlane jest to, że nie uszkadzają podłoża, na którym stoją. Jednak najlepiej jest gdy taki sprzęt będzie obsługiwał doświadczony operator. Gdzie znaleźć taką osobę? Z pomocą przychodzą wypożyczalnie sprzętu budowlanego.

Czy mini żurawie można wypożyczyć?

Tak. Trzeba tylko znaleźć wypożyczalnię, która ma na stanie na przykład mały żuraw budowlany. Jednak wypożyczając taki sprzęt należy pamiętać, że do jego obsługi należy posiadać odpowiednie rodzaje uprawnień. Jeśli jest to mini żuraw to zazwyczaj wystarczy uprawnienie 2D, które pozwala na obsługę dźwigów mogących przenosić ładunki na małe wysokości. Natomiast jeśli mini żuraw budowlany jest samojezdny to niezbędne będzie uprawnienie typu 2Ż. Nie każdy z pracowników budowlanych posiada takie uprawnienia dlatego firmy, które zajmują się wynajmowaniem takiego sprzętu często oferują też wynajem personelu przeszkolonego w obsłudze takich urządzeń. Tacy pracownicy posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia wymagane do obsługi żurawi budowlanych.