Czy drewno konstrukcyjne C24 będzie dobre do konstrukcji dachowej?

Drewno C24 to produkt, który spełnia surowe normy i wymagania prawa budowlanego. Czy będzie dobre do konstrukcji dachowej? Sprawdź to, jeśli zamierzasz zainwestować pieniądze w ten rodzaj materiału.

Drewno C24. Czym jest?

Drewno C24 to produkt wysokiej jakości, który przeznaczony jest pod stropy, konstrukcje – w tym konstrukcje dachowe.

Drewno konstrukcyjne C24. Zalety

Niewątpliwą zaletą drewna konstrukcyjnego C24 jest jego duża wytrzymałość. Używając tego produktu przy budowie konstrukcji dachowej, możesz być pewien, że wytrzyma naprężenia oraz wiatr i inne czynniki zewnętrze. Drewno konstrukcyjne C24 spełnia normy i wymagania polskiego prawa budowlanego. Wbrew pozorom ten rodzaj materiału jest… lżejszy niż produkty metalowe. Dzięki temu naprężenia w konstrukcji dachowej są mniejsze.

Drewno C24 to oczywiście produkt przeznaczony nie tylko do budowy konstrukcji. Możesz go użyć przy budowie ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Wiele osób twierdzi, że dzięki unikalnemu wyglądowi tego rodzaju drewna konstrukcyjnego, używane jest ono w konstrukcjach stropów. Piękno naturalnego drewna nie przebije żaden sztuczny wynalazek. Dzięki swojej wysokiej odporności na wilgoć, drewno konstrukcyjne C24 jest wykorzystywane do budowy różnego rodzaju sauny. Nie można również nie wspomnieć o wykorzystywaniu tego rodzaju materiału do budowy hal i basenów.

Drewno konstrukcyjne C24 jest produktem ekologicznym. Może być utylizowane w sposób nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Inne materiały budowlane nie mają nawet w małej części takich parametrów. To właśnie sprawia, że coraz częściej na konstrukcję wybierane są produkty drewniane z oznaczeniem C24.

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo

Jednym z produktów, którym warto się zainteresować, jest drewno impregnowane ciśnieniowo. Dzięki specjalnemu procesowi, drewno jest zabezpieczane przed czynnikami zewnętrznymi, pleśnią oraz różnego gatunku szkodnikami. Sam proces impregnacji ciśnieniowej jest bardzo ciekawy. W specjalnej komorze pod wysokim ciśnieniem wtłaczane są setki litrów impregnatu, który wnika głęboko w drewno konstrukcyjne. Tak zabezpieczony produkt jest elementem konstrukcyjnym, który będzie służył lata. Wielu ludzi szczególnie upodobało sobie używanie drewna konstrukcyjnego impregnowanego ciśnieniowo do budowy tarasów. Więcej o tym produkcie możesz przeczytać chociażby tutaj https://www.scanwood.com.pl/oferta/drewno-konstrukcyjne/impregnowane-cisnieniowo/

Drewno C24. Gdzie kupić?

Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie drewna C24 od dostawców, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem w imporcie dobrej jakości produktu. Do takich bez wątpienia należy firma Scanwood. Drewno konstrukcyjne w ofercie Scanwood można zakupić w różnych szerokościach oraz długościach. Materiał może mieć długość od 3 metrów aż do 6 metrów. Dodatkowe wymiary to między innymi:

  • 3,3 metra;
  • 3,6 metra;
  • 3,9 metra;
  • 4,2 metra;
  • 4,5 metra;
  • 4,8 metra;
  • 5,1 metra;
  • 5,4  metra.

Szeroki wybór wysokiej jakości drewna konstrukcyjnego C24 sprawia, że skład drewna skandynawskiego Scanwood jest miejscem, w którym znajdziesz produkty odpowiednie do różnego rodzaju konstrukcji.

Dodaj komentarz