Jakie wybrać produkty na kleszcze i pchły dla psa?

Masz zwierzaka, który ma piękną sierść? Zadbaj o swojego psa, gdyż jest on narażony np. na kleszcze, pchły itp. W poniższym wpisie znajdziesz informacje, jak ważne jest nawilżenie skóry psa i jakich produktów należy używać do właściwej pielęgnacji twojego pupila.

Jakie produkty do pielęgnacji psa wybrać?

Produkty do pielęgnacji sierści w dużej mierze zależą od rodzaju sierści twojego pupila. Inne produkty będą polecane dla psów krótkowłosych, a inne dla psów, które mają długą sierść.

czysty pies

Niezwykle ważne jest, aby pamiętać o zakupie akcesoriów do pielęgnacji zwierzaka. Warto pamiętać, aby czyścić oczy, nos oraz jamę ustną. Należy również systematycznie przycinać pazurki i dbać o czystą sierść psa. Jak to zrobić? Znajdziesz informacje poniżej. Niezbędnikami dla są:

Szampon dla psa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając szampon dla psa należy wziąć pod uwagę do jakiego rodzaju sierści jest dedykowany. Aby zminimalizować ryzyko alergii skóry psów, warto stosować dedykowane produkty dla zwierzaków. Posiadają one właściwe atesty i bada się je, czy są one bezpieczne dla zwierząt. Nie należy myć psa szamponem dla ludzi. Skutkiem może być podrażnienie na wrażliwej skórze psa, a nawet może spowodować łupież lub też alergię skórną.

szampon dla psa

Zadanie szamponu to prócz mycia zmniejszenie podrażnień, zwiększenie intensywności koloru sierści oraz nadanie jej połysku. Wybierz szampon w zależności od kondycji oraz rodzaju włosa. Ważne, aby szampon był bogaty w składniki odżywcze i eliminował nieprzyjemne zapachy.

Kosmetyk może mieć różne warianty są to delikatny szampon w zależności od koloru sierści: ciemniej sierści i jasnej. Przykładowo do sierści czarnej, białej, rudej, brązowej itp. Powszechne są również tzw. szampony specjalistyczne. Działają one przeciw pasożytom, leczniczo i wspomagają profilaktykę skórną. Tutaj można wyróżnić szampon hipoalergiczny, nawilżający, natłuszczający, łagodzący podrażnienia, przeciwgrzybiczy, przeciwłojotokowy, przeciwłupieżowy. Wybór jest bardzo szeroki.

Co wybrać do pielęgnacji długiej sierści psa?

Dla psów długowłosych stosuje się prócz szamponu specjalną odżywką. Ułatwia rozczesywanie sierści długiej. Z drugiej strony pielęgnuje cebulki włosów. Szampony dla psów długowłosych dostosowane są do danego rodzaju owłosienia. Dzięki temu zapewnia się psom piękny wygląd. Efekt to zdrowa, lśniąca sierść. Warto wybrać dedykowany szampon, w razie potrzeby użyć suchy szampon. To świetne rozwiązanie dla psów, które nie lubią kąpieli.

zdrowy pies

Jakie akcesoria i pielęgnacje dla psa wybieracie?

Dodaj komentarz