Jak wybrać dobrego robota sprzątającego?

robot sprzątający

Robot sprzątający to niewątpliwie rewolucja w obszarze sprzątania naszych mieszkań i domów. Każdy z nas doskonale wie, z jakim trudem przychodzi nam zmotywować się do pozamiatania podłogi. Dla wielu z nas to prawdziwa strata czasu, którą możemy przecież poświęcić na rozwój czy rozrywkę. Na szczęście nigdy już nie będziemy mieć takich dylematów szczególnie, gdy postawimy na wysokiej jakości robota sprzątającego. Czym jest robot sprzątający, dlaczego warto w niego zainwestować i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Czym jest robot sprzątający?

Najlepsze roboty sprzątające, znane już od kilku lat powoli stają się podstawowym wyposażeniem każdego domu. Roboty te przejmują rolę odkurzaczy i służą oczyszczeniu wszystkich powierzchni, od płytek, przez panele aż po dywany i wykładziny. Cechą charakterystyczną robotów sprzątających jest jednak specyfika ich pracy. Poruszają się one bezprzewodowo i co ważne, automatycznie, bez naszej ingerencji. Każdy robot sprzątający wyposażony jest w kilka trybów sprzątania i po odpowiednim ustawieniu nasz odkurzacz będzie realizował swoje zadanie.

Z reguły roboty sprzątające przypominają kształtem dyski, które dzięki odpowiednim przyssawkom i szczotką jadąc po powierzchni, zbierają cały kurz i umieszczają go w specjalnym zbiorniku. W zależności od naszych potrzeb możemy wyróżnić kilka rodzajów robotów, począwszy od robotów odkurzających, przez urządzenia mopujące aż po hybrydy, które odkurzają i mopują w jednym momencie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie robota sprzątającego?

Na jakie elementy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, planując zakup robota sprzątającego? Przede wszystkim na moc i efektywność samego sprzątania. Robot sprzątający powinien dokładnie oczyścić powierzchnię w każdym pomieszczeniu. Oznacza to, że funkcjonalność mapowania naszego mieszkania i efektywne poruszanie się po nim jest kluczowe, jeśli myślimy o zadowoleniu z urządzenia.

Kolejna kwestia to długość pracy baterii. Jeśli dysponujemy małym mieszkaniem, możemy zainwestować w tańsze warianty robotów, których działanie na jednym ładowaniu ogranicza się do 40 – 60 minut. Jeśli jednak chcemy, by powierzchnia w całym, dużym domu była posprzątana, wtedy warto zainwestować w droższą wersję robota, która zapewnia możliwie jak najdłuższą pracę, lub relatywnie krótki czas ładowania. Kolejna kwestia to obsługa robota. Ta powinna być ograniczona do minimum, prosta i intuicyjna, a najlepiej realizowana za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Dlaczego warto postawić na robota sprzątającego?

Dlaczego warto postawić na robota sprzątającego? Ze względu na fakt, że jest to bardzo duże wsparcie w codziennym utrzymaniu czystości powierzchni naszego domu czy mieszkania. Bez względu na to, czy dużo pracujemy, a w domu bywamy tylko na chwilę, czy też mamy alergie na sprzątanie, robot sprzątający wykona całą pracę za nas. Oszczędzamy czas, energię i siły na to, by zająć się rzeczami, które sprawiają nam faktyczną przyjemność. Dodatkowym plusem jest relatywnie niska cena robota, który może być zakupiony już za około tysiąc złotych.

Dodaj komentarz