Co warto wiedzieć przed kupnem wypełniacza do paczki?

Czy warto stosować wypełniacze do paczek?

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób korzysta z usług kurierskich, natomiast taka forma zakupów wiąże się z pewnym ryzykiem. By cała transakcja się powiodła, konieczne jest zastosowanie odpowiednich wypełnień do paczek, które zabezpieczą rzeczy na czas transportu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wypełniaczy, przy czym niema jednego, uniwersalnego rozwiązania, które będzie najlepsze do każdego wysyłanego przedmiotu. W artykule tym omówimy więc poszczególne z nich, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać wyboru wypełnienia, które spełni nasze oczekiwania, a przede wszystkim właściwie zabezpieczy towar.

“Wypełniacz do paczek to materiał obowiązkowy, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego, kto pakuje i wysyła paczki. Wypełniacze chronią zawartość pudełka przed zgnieceniem, zniszczeniem lub zakrzywieniem. Służą także do wypełniania wolnych przestrzeni w paczkach, co dodatkowo zapobiega uszkodzeniom znajdującego się w paczkach towaru. Zaletą stosowania wypełniaczy jest to, że są one wykonane z materiałów, które z jednej strony są lekkie, z drugiej zaś wystarczająco wytrzymałe, aby chronić zawartość paczek. Są one również bardzo łatwe w użyciu, a większość także bezproblemowa w utylizacji”. – mówi nam Pan Damian ze StrefyPakowania24.pl

Rodzaje wypełniaczy – którego użyć?

Widzimy więc, że wybór wypełniaczy do paczek to dobra decyzja. Pozostaje jednak pytanie – których z nich użyć, są one bowiem dostępne w wielu różnych rodzajach. Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią dostosowywanie ich do różnych rodzajów przesyłek.

Skropak

Skropak, znany także jako wypełniacze piankowe, to coraz chętniej stosowany rodzaj wypełnienia, przybierający formę „chrupków”, wykonanych z całkowicie naturalnego i biodegrowalnego materiału, wykonanego z produktów roślinnych. Służy do wypełnienia wolnych przestrzeni wewnątrz opakowania oraz zapobiega przemieszczaniu się przedmiotów. Dodatkowo nie brudzi i nie przykleja się do towaru. Jest bardzo lekki, a jednocześnie trwały i wygodny w użyciu, natomiast zajmuje nieco miejsca przy przechowywaniu. Zapewnia średni poziom ochrony, dlatego nadaje się przede wszystkim do zabezpieczenia plastikowych i szklanych butelek i innych opakowań, np. z kosmetykami, a także zabawek i innych elementów. Sprawdzi się także z przypadku przedmiotów nieforemnych. Co ważne – jego utylizacja jest niezwykle prosta, gdyż całkowicie rozpuszcza się w wodzie, a jego skład pozwala nawet na podlanie nim roślin.

Wypełniacze papierowe

To najprostszy rodzaj wypełnienia, wykonany z papieru lub cienkiego kartonu. Najczęściej wykorzystuje się tu papier pakowy, co jest niezwykle ekologicznym rozwiązaniem. Papier jest lekki, wytrzymały a do tego plastyczny, dzięki czemu doskonale nadaje się do zabezpieczenia produktów oraz wypełnienia wolnych przestrzeni. Dobrze stabilizuje nawet ciężkie przedmioty i najlepiej zabezpiecza produkty przed ocieraniem się o siebie nawzajem – stanowi nieco mniejszą ochronę w przypadku zrzucenia paczki. Zajmuje niewiele miejsca na magazynie oraz można go ponownie użyć, jak również z łatwością zutylizować lub poddać recyklingowi.

Wypełniacze ozdobne

Wypełniacze ozdobne pełnią podwójną rolę – z jednej strony mają zabezpieczać towar znajdujący się w pudełku, choć ich ochrona nie jest zbyt wysoka, z drugiej zaś, stanowią element dekoracyjny, mówiąc o wysokiej jakości produktów i będąc znakiem szacunku do klienta. Najczęściej występują w formie bibuły do pakowania lub wypełniacza ozdobnego w postaci drobno pociętych pasków papieru. Wypełniacze ozdobne dostępne są w różnych kolorach, są materiałem lekkim, zajmującym mało miejsca na magazynie oraz nie stanowiącym problemu z utylizacją. Bibuła do pakowania najczęściej wykorzystywana jest do zabezpieczenia ubrań lub obuwia, zaś wypełniacz papierowy do ochrony kosmetyków bądź zabawek. Dodatkowo możemy wykorzystać go przy pakowaniu prezentu.

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa to często spotykany rodzaj wypełnienia, bowiem stanowi ona wysoką ochronę, także dla przedmiotów delikatnych – zwłaszcza, gdy do pakowania użyjemy kilku warstw. Można wykorzystać ją do pakowania wszystkich przedmiotów, bowiem występuje w wielu rozmiarach a także posiada różnej wielkości i trwałości bąbelki powietrza. Niestety folia zabiera sporo miejsca na magazynie i nie jest łatwa do utylizacji – może jedynie stanowić doskonałą formę zabawy dla dzieci, które przekłuwają palcami pęcherzyki powietrza. Można ją natomiast wykorzystać ponownie, stąd też nie warto się jej pozbywać.

Poduszki powietrzne

To rodzaj wypełnienia o bardzo dużym potencjale, bowiem gwarantuje wysoką ochronę przed uszkodzeniami, a do tego zajmuje niewiele miejsca podczas magazynowania – pod warunkiem że wybierzemy ten materiał, który samemu się pompuje przed jego użyciem. Wypełniacz tego rodzaju przybiera formę różnej wielkości foliowych worków, połączonych ze sobą i odrywanych w potrzebnej ilości, które następnie się pompuje. Po użyciu wystarczy je przebić i wyrzucić do plastiku.

Wypełniacze do paczek doskonale zabezpieczają towar na czas transportu. Ich zakup nie stanowi zbyt dużego, dodatkowego kosztu, natomiast warto go ponieść, gdyż ewentualne uszkodzenia wysłanych przedmiotów i ich reklamacja – zwłaszcza gdy będzie do nich dochodzić zbyt często – mogą wyraźnie odbić się na naszych zyskach ze sprzedaży.

Dodaj komentarz